Lidhje

Shkodër, nisin evakuimet nga përmbytjet


Shkodër, nisin evakuimet nga përmbytjet
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Vazhdon të përkeqësohet situata në zonat e përmbytura në Bashkitë e Shkodrës dhe Vau Dejës. Deri tani janë të përmbytura më shumë se 4500 hektarë tokë bujqësore, dhe më shumë se 200 banesa të rrethuara nga uji. Nderkohë, kanë nisur edhe evakuimet e familjeve të para nga zonat e përmbytura. Ndërkohë, kanë nisur edhe evakuimet e familjeve të para nga zonat e përmbytura. Në bashkinë e Shkodrës janë ngritur 5 qendra evakuimi në konviktet e qytetit dhe qendrat komunitare.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG