Lidhje

Nënshkodër, vazhdon situata e rënduar nga përmbytjet


Nënshkodër, vazhdon situata e rënduar nga përmbytjet
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:19 0:00

Nënshkodër, vazhdon situata e rënduar nga përmbytjet

Disa mijëra banorë të zonës fushore të Nënshkodres, prej tre javesh vazhdojnë të përballen me përmbytjet, që janë shtrirë në rreth 5 mijë hektare tokë bujqësore duke rrethuar nga uji edhe 500 banesa dhe biznese të zonës. Banorët kanë nevoja të ngutshme për ujë të pijshëm dhe ushqime për bagëtitë, ndërkohë që janë të shqetësuar për pasojat e përmbytjeve që përsëriten thuajse çdo vit duke rrënuar ekonomitë e familjeve të tyre.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG