Lidhje

Gjirokastër, nisma për zhvillimin e aftësive artistike të fëmijëve


Gjirokastër, nisma për zhvillimin e aftësive artistike të fëmijëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

Fëmijët në disa zona të Shqipërisë kryesisht rurale, kanë pak mundësi tëshfaqin talentin e tyre sidomos në art dhe në muzikë. Në Gjirokastër ringritja e shkollës artistike ka rritur shpresat, por sfidat mbeten ende të mëdha. Vitet e fundit grupe fëmijësh po mbështeten edhe nga nisma ndërkombëtare për të zhvilluar aftësitë e tyre artistike.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG