Lidhje

Kukës, pas protestave sot situata është e qetë


SItuata e qete pas protestave ne Kukes
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:26 0:00

SItuata e qete pas protestave ne Kukes

Pas protestës së të shtunës, kur banorë të Kukësit, pas përplasjes me forcat e policisë, dogjën dhe dëmtuan vendtaksimin në Rrugën e Kombit, si dhe pas protestës së djeshmenje dite kundër arrestimit të disa prej protestuesve, sot situata në Kukës duket e qetë. Automjetet lëvizin lirisht në të dy anët e Rrugës së Kombit, ndërsa përpara komisiariatit të policisë nuk ka prani të shtuar të qytetarëve.

Ndërkohë, përfaqësues të shoqërisë civile, u shprehën sot për mungesë të dialogut nga ana e qeverisë

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG