Lidhje

Gjukanoviç fiton zgjedhjet presidenciale në Mal të ZI


Rezultatet paraprake të zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën të dielën në Mal të Zi, nxjerrin fitues ish kryeministrin Milo Gjukanoviç, i cili ka siguruar 53.5 përqind të votave, kurse kandidati i opozitës Mladen Bojaniç radhitet i dyti, me 34 përqind të votave. Komisioni Zgjedhor Shtetëror dhe ai Vendor theksuan se zgjedhjet u zhvilluan të qeta dhe pa ndonjë parregullsi të theksuar.

Gjukanovi zgjidhet president i Malit të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG