Lidhje

Nxitja e turizmit në Berat, Skrapar, Permet dhe Gjirokastër


Shumë zona turistikë në Shqipëri po bëjnë përpjekje të nxisin interesin e përgatitjes së ushqimit tradicional për turistët. Në zonën e Beratit,Skraparit, Përmetit dhe Gjirokastrës një rrjet organizatësh po punojnë me komunitetet vendore për të ruajtur gatimet e zonave dhe përdorur prodhimet vendase. Organizatat synojnë përfshirjen e të rinjve të cilët në një masë të madhe po largohen nga vendi.

Nxitja e turizmit përmes kuzhinës tradicionale
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG