Lidhje

Shqetësim për ndotjen e bregdetit


Shqetësim për ndotjen e bregdetit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Shqetësim për ndotjen e bregdetit

Përfaqësues të vendeve të rajonit të Ballkanit u mblodhën sot në Shkodër në përpjekje për mbrojtjen e përbashkët të bregdetit.

Vitet e fundit, pjesa më e madhe e këtyre vendeve kanë shprehur shqetësim rreth ndotjes së bregdetit, gjë që vazhdon të ndikojë sidomos në turizmin e tyre.

Në takimin e sotëm, perfaqësuesit teknikë të vendeve të rajonit u shprehen për projekte konkrete dhe nevojën e mbështetjes së tyre nga institucionet ndërkombëtare.

Korrspondennti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, përgatiti kronikën që po trasmetojm

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG