Lidhje

Debat në parlamentin e Kosovës për luftën kundër korrupsionit


Debat në parlamentin e Kosovës për luftën kundër korrupsionit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Debat në parlamentin e Kosovës për luftën kundër korrupsionit

Parlamenti i Kosovës u përfshi në debate të ashpra lidhur me luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar në institucione të vendit. Debati ishte pjesë e interpelancës ndaj kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili tha se qeveria e tij është duke e ndryshuar gjendjen për të mirë në luftë kundër dukurive negative. Por, partitë opozitare kritikuan kryeministrin Haradinaj për mungesë të rezultateve kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. Nga Prishtina njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG