Lidhje

Media Arkivi

Çështja e emrit të Maqedonisë


Çështja e emrit të Maqedonisë
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Kryeministrat e Maqedonisë dhe Greqisë, Zoran Zaev dhe Alexis Tsipras pritet që brenda ditës së sotme të bisedojnë me telefon për të rënë dakord përfundimisht lidhur me çështjen e emrit të Maqedonisë, të kontestuar nga Greqia fqinje për më shumë se dy dekada.

XS
SM
MD
LG