Lidhje

Mogherini: Bisedimet Kosovë-Serbi të vështira dhe inkurajuese


Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian Federica Mogherini tha të hënën se bisedimet ndërmjet Kosovës e Serbisë ishin të vështira por edhe inkurajuese. Komentet e saj vijnë një ditë pas takimit ndërmjet presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, që po shihet si fillimi i fazës së re të bisedimeve në kërkim të një marrëveshjeje gjithpërfshirëse për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre.

Mogherini: Bisedimet Kosovë-Serbi të vështira dhe inkurajuese
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG