Lidhje

“Muzat e Alpeve” bashkon në Ulqin autorë të njohur rajonalë


Në Ulqin u mbajt manifestimi rajonal “Muzat e Alpeve” ku bashkohen vlerat e mirëfillta letrare të autorëve më të njohur në trekëndëshin Kosovë-Mali i Zi-Shqipëri. Manifestimi i sivjetshëm u shënua për të gjashtën herë dhe ka për qëllim promovimin e kulturave të ndryshme të bashkëpunimit rajonal me synimin e integrimeve evropiane edhe në fushën e letërsisë.

“Muzat e Alpeve” bashkon në Ulqin autorë të njohur rajonalë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG