Lidhje

Konispol, tashëgimia kulturore në rrezik


Konispol, trashëgimia kulturore në rrezik
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Banesat karakteristike në qytetin e Konispolit, në skajin më jugor të Shqipërisë, rrezikojnë të shemben. Disa prej tyre kanë vlera unikale për trashëgiminë shqiptare dhe kanë statusin e monumenteve që mbrohen nga shteti. Specialistët e Trashëgimisë Kulturore pohojnë se duhen filluar sa me shpejt restaurimet që këto pasuri kulturore të mos humbasin.

Konispol, trashëgimia kulturore në rrezik
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG