Lidhje

Media Arkivi

Sanksionet amerikane, Moska paralajmëron hakmarrje


Sanksionet amerikane, Moska paralajmëron hakmarrje
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:36 0:00

Kryeministri rus Dmitri Medvedev paralajmëroi ashpër Shtetet e Bashkuara që të mos i shtojnë sanksionet, duke thënë se Moska do të hakmerret me mjete të tjera ekonomike dhe politike. Ndërkohë që sanksionet e reja amerikane kanë bërë që monedha ruse, Rubla, të bjerë në nivelin më të ulët në dy vjet.

XS
SM
MD
LG