Lidhje

Shkodër: Ekspozitë për ndërgjegjësimin mbi ruajtjen e Alpeve


Shqipëri: Ekpozitë për zhvillimin e qëndrueshëm të Alpeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Alpet shqiptare po tërheqin vemendjen e vizitorëve dhe studiuesve për peisazhin natyror, ekosistemin dhe trashëgiminë kulturore. Ndërkohë, përfaqësues të shoqërisë civile po apelojnë për një zhvillim të qendrueshëm të Alpeve dhe moslejimin e ndërtimit të heceve atje. Në përpjekje për të ndërgjegjësuar vendimmarrësit, Petrit Ymeri i shoqatës “Aleanca e Alpeve Shqiptare” ka hapur në Shkodër fotoekspozitën " Njëzëri për zhvillimin e qendrueshëm të Alpeve”.

Shqipëri: Ekpozitë për zhvillimin e qëndrueshëm të Alpeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG