Lidhje

Tepelenë, përkujtohen viktimat e regjimit komunist


Tepelena memorial

Në ditën ndërkombëtare të përkujtimit të viktimave te nazizimit dhe stalinizmit në Tepelenë u zhvilluan disa aktivitete nga Autoriteti i Dosjeve të Sigurimit të Shtetit dhe shoqatat antikomuniste. Në këtë qytet u ndërtua nga regjimi komunist një nga kampet më të egra të internimit ku humbën jetën me dhjetëra persona, mes të cilëve shumica fëmijë.

Kujtimet ne kampin e Tepelenes
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:43 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG