Lidhje

Seminari për gjuhën, letërsinë dhe kulturën shqiptare


Seminari i gjuhës, letërsisë dhe kulturës shqiptare në Prishtinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Në Prishtinë po i zhvillon punimet seminari i 37-të ndërkombëtar për gjuhën, letërsinë dhe kulturën shqiptare në të cilin po marrin pjesë një numër i konsiderueshëm studiuesish të fushës së albanologjisë. Seminari i themeluar që në vitin 1974 tashmë është shndërruar në një nga ngjarjet më të rëndësishme kulturore në Kosovë.

Seminari i gjuhës, letërsisë dhe kulturës shqiptare në Prishtinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG