Lidhje

Mali i Zi, Tuzi bëhet komunë e plotë


Tuzi dhe zona e Malësisë, me shumicë shqiptare, duke filluar nga e shtuna do të jetë komunë e plotë në bazë të ligjit për organizimi territorial të Malit të Zi. Deri tani Tuzi funksiononte si Komunë Urbane nën mbikëqyrjen e Podgoricës.

Mali i Zi, Tuzi bëhet komunë e plotë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG