Lidhje

Maqedoni: Fillon viti i ri shkollor


Maqedoni: Fillon viti i ri shkollor
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

Në Maqedoni sot filloi viti shkollor për rreth 270 mijë nxënës të shkollave nëntëvjeçare dhe të mesme. Por, një çështje shqetësuese është numri në rënie i nxënësve, sidomos për shkak të emigrimit por dhe uljes së shkallës së natalitetit.

XS
SM
MD
LG