Lidhje

Investimet turke në Ballkan


Investimet turke në Ballkan
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Kriza e monedhës turke ka nxitur diskutime rreth qëndrueshmërisë së investimeve të Ankarasë në Ballkanin Perëndimor, ku Turqia po bën përpjekje për të shtuar ndikimin në konkurrencë me Bashkimin Evropian që po përballet me probleme të brendshme, si dhe me Kinën e Rusinë.

XS
SM
MD
LG