Lidhje

Sekretari amerikan i Shtetit, Jim Mattis viziton Maqedoninë


Sekretari amerikan i Shtetit, Jim Mattis viziton Maqedoninë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Sekretari amerikan i mbrojtjes, Jim Mattis akuzoi Rusinë të hënën për përpjekje për të ndikuar në rezultatin e referendumit për ndryshimin e emrit të Maqedonisë. Vota në mbështetje të ndryshimit të emrit, do t’i hapte Shkupit rrugën për anëtarësim në NATO dhe në Bashkimin Evropian.

XS
SM
MD
LG