Lidhje

Grupet e krimit po dëmtojnë sigurinë dhe ekonominë e Shkodrës


Ademi: Grupet e krimit po dëmtojnë sigurinë dhe ekonominë e Shkodrës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Ademi: Grupet e krimit po dëmtojnë sigurinë dhe ekonominë e Shkodrës

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, thotë se situata e rënduar e krimit në qytetin e Shkodrës kërkon më shumë vemendje nga strukturat shtetërore pasi kjo ka ndikuar në sigurinë dhe ekonominë e qytetit.

Gjatë këtij viti, në Shkodër kanë ndodhur disa ngjarje të rënda kriminale që dyshohet se e kanë burimin në përplasjet mes grupeve kriminale. Policia ka zhvilluar dy operacione, duke arrestuar 11 pjesëtarë të njërit prej grupeve, por pa arritur deri tani të godasë të gjithë grupet kriminale që veprojnë prej vitesh në Shkodër.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG