Lidhje

Komunitetet lokale kundër ndërtimit të HEC-eve


Në Shqipëri, komunitetet lokale po ndërgjegjësohen për të mos miratuar ndërtimin e hidrocentraleve në lumejt që kalojnë nëpër territoret e tyre dhe që janë burim jetese për ta. Këshilli Bashkiak i Malësisë së Madhe nuk dha leje për shtrirjen e tubacioneve për ndërtimin e një hidrocentrali në zonën e Kelmendit, në Alpet shqiptare. Ndërkohë, Këshilli Kombëtar i Territorit vazhdon të japë leje për ndërtimin e dhjetra heceve në lumejtë e egër të Shqipërisë.

Komunitetet lokale kundër ndërtimit të HEC-eve
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:26 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG