Lidhje

Harmonizimi i legjislacionit të Malit të Zi me BE-në


Harmonizimi i legjislacionit me atë të Bashkimit Europian mbetet objektivi kryesor i Ministrisë së pakicave në procesin e anëtarësimit të Malit të Zi në BE.

Ministri i pakicave, Mehmed Zenka i tha Zërit të Amerikës se, kohëve të fundit, po bëhet plotësimi i ligjeve ekzistuese, por edhe zbatimi i përshtatshëm i tyre në praktikë. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Ali Salaj përgatiti kronikën që po transmetojmë:

Mali i Zi dhe harmonizimi me legjislacionin e BE-së
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG