Lidhje

Mali i Zi dhe harmonizimi me legjislacionin e BE-së


Mali i Zi dhe harmonizimi me legjislacionin e BE-së
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Në Mal të Zi, harmonizimi i legjislacionit me atë të Bashkimit Europian mbetet objektivi kryesor i Ministrisë së pakicave në procesin e anëtarësimit. Ministri i pakicave, Mehmed Zenka i tha Zërit të Amerikës se kohët të fundit po bëhet plotësimi i ligjeve ekzistuese.

XS
SM
MD
LG