Lidhje

Dy llotaritë amerikane kapin vlerën e 1 miliard dollarëve


Powerball Jackpot

Dy llotaritë e njohura amerikane Mega Millions dhe Powerball kanë arritur së bashku në vlerën e më shumë se 1 miliard dollarëve.

Çmimi i madh i llotarisë Mega Millions shënoi të martën shifrën rekord prej 667 milionë dollarësh. Nisur nga fakti që askush nuk rezultoi fitues, shorti do të hidhet sërisht të premten dhe shifra këtë herë llogaritet në rreth 868 milionë dollarë.

Ndërsa për llotarinë Powerball-in shorti do të hidhet sonte dhe çmimi i madh ka arritur vlerën e rreth 345 milionë dollarëve.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG