Lidhje

Shkodër, marshim i të rinjve kundër trafikimit


Shkodër, marshim i të rinjve kundër trafikimit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Shkodër, marshim i të rinjve kundër trafikimit

Trafikimi i qënieve njerëzore mbetet një nga problemet serioze që shqetëson shoqërinë shqiptare. Këtij shqetësimi i janë përgjigjur sot një numër i madh të rinjsh nga Shkodra, Malësia e Madhe dhe Puka, të cilët marshuan nëpër rrugët e qytetit të Shkodrës në përpjekje për të rritur ndërgjegjësimin e komunitetin dhe strukturat shtetërore për masa më të forta kundër trafikimit të qenieve njerëzore, sidomos fëmijëve . Autoritetet vendore pohojnë se edhe këtë vit janë raportuar raste të trafikimit të vajzave.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG