Lidhje

Haradinaj: Taksat në fuqi deri kur Serbia të njohë Kosovën


Haradinaj: Taksat në fuqi deri kur Serbia të njohë Kosovën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Në Kosovë, kryeministri Haradinaj tha se taksa ndaj Serbisë duhet të mbetet në fuqi deri kur Beogradi të njohë pavarësinë e Kosovës. Një ditë më parë qeveria e Kosovës vendosi që të rrisë në 100% taksën për mallrat e importuara nga Serbia, duke nxitur reagime të ashpra të Beogradit zyrtar dhe BE.

XS
SM
MD
LG