Lidhje

Ndërpritet projekti i rrugës Thumanë-Kashar


Ndërpritet projekti i rrugës Thumanë-Kashar
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Në Shqipëri, ministrja e re e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku njoftoi ndërprerjen e procedurës së Partneritetit Publik Privat për ndërtimin e aksit rrugor Thumanë-Kashar. Për këtë projekt qeveria ishte në negociata me kompaninë fituese “Gener 2”.

XS
SM
MD
LG