Lidhje

Kujtohet Kryengritja e Malësisë së Madhe


Në Malësi të Madhe u përkujtua të premten kryengritja antikomuniste e janarit të vitit 1945, kur malësorët i bënë qendresë me armë vendosjes së regjimit komunist. Përfaqësues të Unionit Mbarëkombëtar të ish të Përndjekurve Politikë të Shqipërisë u shprehën se përkujtimi i kësaj ngjarjeje i shërben kujtesës historike dhe nderimit për ata burra, që u vranë apo u burgosën për shkak të bindjeve politike.

Kujtohet Kryengritja e Malësisë së Madhe
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG