Lidhje

Mal i Zi: Erozioni rrezikon ujdhesën "Ada e Ulqinit"


Mal i Zi: Pasojat e erozionit tek Ujdhesa "Ada e Ulqinit"
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Ujdhesa e njohur turistike në grykëderdhjen e Bunës, Ada e Ulqinit, për çdo vit po humbet 20 metra plazh si pasojë e erozionit dhe ndërtimeve të shfrenuara në brigjet e lumit. Ekspertët mjedisor paralajmërojnë zhdukjen e ujdhesës nëse ndërkohë nuk ndërmerren masat paraprake në sanimin e gjendjes. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Ali Salaj përgatiti kronikën:

Mal i Zi: Pasojat e erozionit tek Ujdhesa "Ada e Ulqinit"
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG