Lidhje

Protestë në qytezën e Këlcyrës kundër prishjes së objekteve


Protestë në Këlcyrë kundërt prishjes së 27 objekteve ndërtimore
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Disa dhjetëra banorë protestuan sot në qytezën e Këlcyrës në Jug të Shqipërisë ndaj planeve të autoriteteve për prishjen e rreth 27 objekteve ndërtimore. Banorët kundërshtojnë vlerën e shpronësimeve dhe vetë projektin i cili sipas tyre është i panevojshëm dhe nuk është këshilluar me qytetarët. Bashkia, nga ana tjetër, ka pohuar se vlerat e shpronësimeve përcaktohen nga ligji dhe projekti përfshin krijimin e hapësirave të gjelbra. Korrespondenti ynë Raimond Kola ndoqi protestën dhe sjell hollësitë

Protestë në Këlcyrë kundërt prishjes së 27 objekteve ndërtimore
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG