Lidhje

Mali i Zi përkrah çdo marrëveshje për të cilën pajtohen Kosova e Serbia


Mali i Zi përkrahë çdo marrëveshje për të cilën pajtohen Kosova e Serbia
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Mali i Zi përkrahë çdo marrëveshje për të cilën pajtohen Kosova e Serbia

Në Kosovë, ministri i jashtëm malazez tha se vendi i tij do të përkrahë çdo marrëveshje për të cilën pajtohen Kosova e Serbia, por tërhoqi vërejtjen se shkëmbimi i territoreve në Ballkan nuk është gjithmonë ide e mirë. Ai i bëri këto komente gjatë një vizite në Prishtinë, e cila përkoi me një vjetorin e ratifikimit të marrrëveshjen për shënimin e kufirit në mes të Kosovës e Malit të Zi, një çështje kjo që kishte çuar përplasje dhe ndasi të mëdha në skenën politike në vend. Nga Prishtina njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG