Lidhje

Shkodër, përkujtohet 2 Prilli i vitit 1991


Shkodër, përkujtohet 2 Prilli i vitit 1991
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Në Shkodër u përkujtua të martën 2 Prilli i vitit 1991 kur gjatë një proteste të banorëve kundër rregjimit komunist të kohës, u vranë 4 dëshmorët e parë të demokracisë. Në ceremonitë e përkujtimit të kësaj ngjarje ishin të pranishëm familjarë të Dëshmorevë të Demokracisë si dhe kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Shkodër, përkujtohet 2 Prilli i vitit 1991
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG