Lidhje

Shkodër, fushatë ndërgjegjësuese në mbështetje të fëmijëve të rrugës


Shkodër, fushatë ndërgjegjësuese në mbështetje të fëmijëve të rrugës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Shkodër, fushatë ndërgjegjësuese në mbështetje të fëmijëve të rrugës

12 prilli shënohet si Dita Ndërkombëtare për mbrojten e fëmijeve në situatë rruge. Në përpjekje për të ndërgjegjësuar komunitetin, shoqërinë civile dhe strukturat shtetërore për më shumë kujdes për fëmijët e rrugës, sot në Shkodër u zhvillua veprimtaria " Mos dhuro para, dhuro kujdes".

Në Shqipëri numrohen më shumë se 2 mijë femijë në situatë rruge, të rrezikuar nga trafikimi apo përdorimin nga grupet kriminale

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG