Lidhje

Zhvillimi lokal në vendet e Ballkanit


Ulqin, Konferencë rajonale mbi zhvillimin lokal në Ballkan
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Konferenca shkencore rajonale “Strategjia për zhvillimin ekonomik lokal të komunave në vendet e Ballkanit”, e cila u mbajt në Ulqin u përqendrua në vendet e tranzicionit në rajon dhe në reformimin e ekonomisë së tyre.

Konferenca u cilësua si një platformë për të forcuar bashkëpunimin si në nivel lokal ashtu edhe në atë ndërshtetërorë për vendet që kanë pikësynim anëtarësimin në BE.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG