Lidhje

Nderohen tetë martirë anti-komunistë të Malësisë së Madhe


Nderohen 8 martirët anti-komunistë të Zagorës në Malësinë e Madhe
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

Këshilli i Qarkut Shkodër nderoi sot 8 martirë antikomunistë, nga Zagora e Malësisë së Madhe, pjesa më e madhe të pushkatuar në vitet e para të komunizmit. Duke vlerësuar këto figura, përfaqësues të shoqatave të ish të burgosurve politikë dhe familjarëve të të pushkatuarve u shprehën se nuk është bërë sa duhet për vlerësimin e këtyre figurave dhe gjetjen e eshtrave të tyre. Në këtë ceremoni ishin të pranishëm edhe familjarë të 8 martirëve antikomunistë, të ardhur nga Amerika dhe Italia. Korrespondenti i Zerit te Amerikes, Pellumb Sulo përgatiti kronikën:

Nderohen 8 martirët anti-komunistë të Zagorës në Malësinë e Madhe
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG