Lidhje

Kandidatët shqiptarë në zgjedhjet greke


Kandidatët shqiptarë në zgjedhjet greke
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

Në Greqi më 26 maj mbahen zgjedhjet vendore dhe për Parlamentin Europian. Për herë të parë, në këto zgjedhje do të votojnë jo vetëm një numër i madh emigrantësh shqiptarë, por dhjetëra prej tyre janë edhe kandidatë për këshillat bashkiakë në qytetet kryesore greke.

Korespondenti ynë Raimond Kola bisedoi në Greqi me disa nga kantidatët shqiptare dhe përgatiti materialin:

Kandidatët shqiptarë në zgjedhjet greke
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG