Lidhje

Ndotja e lumejve në Shqipëri


Ndotja e lumejve në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Në Shqipëri, megjithë përpjekjet e organizatave joqeveritare dhe strukturave shtetërore, ndotja e mjedisit vazhdon në përmasa shqetsuese. Specialistët e mjedisit pohojnë se dëmtimet më të mëdha po shkaktohennga hedhja e mbeturinave në shtretërit e lumejve si dhe ndërtimi i hidrocentraleve mbi lumejtë e egër të vendit.

Ndotja e lumejve në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG