Lidhje

Shqipëri, KiE anulon misionin e vëzhgimit të zgjedhjeve


Shqipëri, KiE anulon misionin e vëzhgimit të zgjedhjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Në Shqipëri, Kongresi i Autoriteteve Rajonale dhe Lokale, strukturë e pavarur e Këshillit të Europës, njoftoi të mërkuren se ka anuluar dërgimin e misionit të vëzhguesve për zgjedhjet vendore, për shkak të paqartësive mbi zhvillimin e zgjedhjeve dhe pasigurisë së mundshme në disa zona të vendit.

XS
SM
MD
LG