Lidhje

Evropa e përgatitur për një të shtunë të nxehtë


Evropa përgatitet për një të shtunë të nxehtë, ndërsa një valë nxehtësie vazhdon të përfshijë të gjithë kontinentin.

Shërbimi meterologjik francez Meteo-France hoqi paralajmërimin e tij për situatë serioze, por parashikoi një "ditë shumë të nxehtë" nëpër një brez të madh në qendër të vendit me temperatura që priten të arrijnë në 42 gradë Celsius në disa pjesë.

Me Francën, Spanjën, Italinë dhe pjesët e Evropës qendrore të goditura rëndë nga temperatura rekordë, zyrtarët iu lutën njerëzve të marrin masa paraprake.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG