Lidhje

Shkodër, situatë e tensionuar para ditës së votimeve


Shkodër, situatë e tensionuar para ditës së votimeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Shkodër, situatë e tensionuar para ditës së votimeve

Në Bashkinë e Shkodrës, të drejtuar nga demokratët, përgatitjet për votimet e të djelës po mbahen në një atmosferë të tencionuar. Bashkia nuk ka lejuar ngitjen e KZAZ-ve dhe qendrave të votimit në mjedise që janë në administrimin e saj me arsyetimin se votimet e 30 qershorit janë antikushtetuese. Gjithashtu, bashkia nuk ka pranuar të afishojë listat e votuesve dhe as vendvotimin e tyre. Ndërkohë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka ndryshuar vendndodhjen e katër KZAZ-ve, ndërsa ende nuk është e qarte se ku do të vendosen rreth 250 qendrat e votimit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG