Lidhje

Shkodër, vullnetarët amerikanë mbështesin personat me aftësi të kufizuara


Shkodër, vullnetarët amerikanë mbështesin personat me aftësi të kufizuara
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Vullnetarë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ngritur një kamp veror në Shkodër për personat me aftësi të kufizuara duke u mundësuar artyre të qendrojnë bashkë dhe të aftësohen në veprimtari të ndryshme, në përshtatje me gjendjen e tyre fizike. Në Shqipëri, personat me aftësi të kufizuara vazhdojnë të përballen me probeme të përditëshme, si vështirësia e lëvizjes në rrugë apo ndihma e pakët financiare nga shteti.

Shkodër, vullnetarët amerikanë mbështesin personat me aftësi të kufizuara
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG