Lidhje

Malësia e Madhe nderon 13 martirët antikomunistë të Hotit


Malësia e Madhe nderohen 13 martirët antikomunistë të Hotit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

Në Hot të Malësisë së Madhe u përkujtuan 13 martirët antikomunsitë të këtij fshati, të vrarë, burgosur apo internuar gjatë viteve të regjimit komunist. Këshilli i Qarkut të Shkodrës, duke vlerësuar guximin dhe qendresën e tyre kundër diktaturës dhe mbrojtjen e vlerave demokratike, i nderoi ata pas vdekjes me titullin"Nderi i Qarkut të Shkodrës". Në ceremoninë e organizuar në Hot ishin të pranishëm edhe familjarë të martirëve të ardhur nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG