Lidhje

Zbulohet busti i Skënderbeut në Triesh të Malësisë


Busti i Skenderbeut në Triesh të Malit të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Në Triesh të Malësisë në Malin e Zi u inagurua busti i heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Në aktivitet morën pjesë qytetarë nga të gjitha trevat ku jetojnë shqiptarët si dhe diaspora, që ndihmoi realizimin e këtij projekti. Busti u vendos në oborrin e shkollës fillore me të njëjtin emër, e cila konsiderohet si shkolla më e vjetër në gjuhën shqipe në Malin e Zi.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG