Lidhje

Tërmeti, hetime për ndërtimet në Tiranë, Durrës e Thumanë


Tërmeti, hetime për ndërtimet në Tiranë, Durrës e Thumanë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Në Shqipëri, prokuroritë e Tiranës, Durrësit dhe Krujës kanë nisur hetimet lidhur me ndërtesat e dëmtuara si pasojë e tërmetit të fortë që goditi vendin, të martën e shkuar. Hetimet janë përqëndruar në verifikimin e lejeve të dhëna për ndërtim, respektimin e rregullave dhe ndërtimet e paligjshme.

XS
SM
MD
LG