Lidhje

Shkodër, shënohet 30 vjetori i rrëzimit të bustit të Stalinit


Shkodër, përkujtohet 30 vjetori i rrëzimit të bustit të Stalinit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Në Shkodër u përkujtua të martën 30 vjetori i përpjekjes së të rinjve dhe banorëve të këtij qyteti për të rrëzuar bustin e diktatorit Stalin, ngjarje kjo që pati jehonë brenda dhe jashtë vendit, pasi ishte një nga veprimet e para të përpjekjeve në Shqipëri për të rrëzuar simbolet e komunizmit.

Shkodër, përkujtohet 30 vjetori i rrëzimit të bustit të Stalinit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG