Lidhje

Ekspertët: Shqipëria, Mali i Zi nuk i kanë ende kapacitetet për të përballuar katastrofat


Në Shkodër u zhvillua takimi dy ditor i ekspertëve të emergjencave civile nga Shqipëria dhe Mali i Zi, pjesë e programit të financuar nga Bashkimi Europian "Katastrofat natyrore nuk njohin kufinj". Ekspertët thanë se, tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri, tregoi se të dy vendet nuk kanë ende kapacitetet e duhura për përballimin e katastrofave natyrore. Njofton korrespondenti ynë, Pëllumb Sulo.

Ekspertët: Shqipëria dhe Mali i Zi nuk i kanë ende kapacitetet për të përballuar katastrofat
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG