Lidhje

Vazhdon largimi i banorëve nga zonat malore në veri të Shqipërisë


Vazhdon largimi i banorëve nga zonat malore në veri të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Në bashkitë e vogla malore në veri të Shqipërisë vazhdon ende fenomeni i largimit jashtë vendit të banorëve, sidomos e të rinjve. Përfaqësues të shoqërisë civile thonë se shkak për këtë është humbja e besimit dhe situata e vështirë ekonomike dhe sociale.

Vazhdon largimi i banorëve nga zonat malore në veri të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG