Lidhje

Kinë, rrëzohet hoteli që përdorej për karantinë


Rreth 30 persona vazhdojnë të jenë të bllokuar sot pasi një hotel 5-katësh që përdorej si karantinë për personat e prekur nga koronavirus u shemb në qytetin kinez Quanzhou.

Rreth katër orë pas shembjes, autoritetet lokale njoftuan se ishin shpëtuar 38 prej rreth 70 personave që ndodheshin brenda hotelit "Xinjia".

Hoteli është inaguruar në qershor të 2018-s dhe ka një kapacitet prej 80 dhomash.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG