Lidhje

Shqipëri, bizneset përshtaten për prodhimin e maskave ndaj Covid-19


Shqipëri, bizneset përshtaten për prodhimin e maskave ndaj Covid-19
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Në Shqipëri, disa biznese kanë nisur të përshtaten për të prodhuar maska, të cilat mungojnë shumë në treg, ose janë shtrenjtuar. Por ka edhe vullnetarë si Alban Kardashi, që i prodhojnë dhe i dhurojnë maskat falas nëpër spitale, qendra shëndetësore dhe institucionet që kanë më shumë nevojë.

XS
SM
MD
LG